Na litině připravovaly jídlo naše babičky, v dnešní době se spousta hospodyněk vrací k tradicím, kdy se v kuchyni ještě vařilo z poctivých surovin a v masivním nádobí z přírodních materiálů.

Litinové nádobí zažívá právem renesanci, dopřejte si také vy a vaše rodina pokrmy, připravované v hrncích a pánvích z materiálu ověřeného generacemi. Nádobí z působivé, barevně smaltované litiny je vhodné i do profesionálních provozů, nejenom pro přípravu pokrmů, skvěle vypadá na prostřeném stole (teplý bufet).

MlsnýHrnec.cz vám nabízí to nejlepší z litinového nádobí: pánve a hrnce značky LAVA s krásným barevným smaltem.

litinové nádobí

Nejsme jen prodejce, v litině sami vaříme a pečeme

Naší obrovskou přidanou hodnotou jsou praktické zkušenosti s litinovým nádobím LAVA. V kuchyni vaříme přímo v kastrolech, pekáčích a pánvích LAVA, recepty zveřejňujeme v kategorii Naše top recepty. Podívejte se na ně, uvidíte litinové nádobí LAVA přímo na sporáku nebo v troubě.

Tím, že si litinu “osaháme” rukama, nám umožňuje psát k receptům vlastní postřehy o tom, jak se nádobí chová, a také naše poznámky k receptu, aby byl výsledný pokrm co nejchutnější.

LAVA: Nádobí ze smaltovné litiny

Kromě receptů píšeme články s radami a tipy, jak se starat o litinové nádobí, v čem je litina specifická a proč byste si měli vaření v litinovém hrnci alespoň vyzkoušet. Všechny články najdete TADY.

Litinové nádobí LAVA je k mání v nádherných barvách, tvary upomínají na tradiční kuchyni dávných časů, nádobí se odlévá ručně do speciální formy, každý kus je originál.

Smaltovaná krása od značky LAVA se hodí nejenom na přípravu pokrmů, báječně se též bude vyjímat na prostřeném stole.